Митрофорний протоієрей Володимир Міхненко

Митрофорний протоієрей Володимир Міхненко

Міхненко Володимир Вікторович народився 21 квітня 1967 року в Україні у селі В. Млинівці Кременецького району Тернопільської області у селянській родині Міхненків Віктора Івановича та Ніни Сергіївни.

Після середньо-технічної освіти 1985 - 1987 рр. проходив обов`язкову військову службу у армії.

З 1988 року працював та ніс послух у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Того ж року за направленням архієпископа Волинського і Рівненського Варлаама вступив до Ленінградської Духовної семінарії.

1990 р. одружився і у 1991 році у Свято-Успенській Почаївській Лаврі єпископом Почаївським Яковом (Панчук) був рукоположений 10 березня у сан диякона і 16 червня у сан священика, після чого був призначений штатним священиком Свято-Богоявленського жіночого монастиря  м.  Кременець.

1992 року разом з парафією Успіння Божої Матері с. Хотівка Кременецького р-н. перейшов у клір УАПЦ, за що архієпископом Тернопільським і Бучацьким Василієм (Бондарчук) був возведений у чин протоієрея.

У1993 р. архієпископом Тернопільським і Кременецьким Яковом (Панчук) був призначений настоятелем Свято-Михайлівської церкви с. Горинка  Кременецького р-н. з обов`язками збудувати новий храм, що було здійснено у 1997 році.

1995 року був нагороджений Хрестом з оздобами, а 1997р. за понесені труди у будівництві храму  преподобного Іова Почаївського у с. Горинка з благословення Патріарха УАПЦ Димитрія (Ярема) архієпископом Тернопільським і Подільським Мефодієм (Кудряков) нагороджений митрою.

З 1999 до 2003 р. був Благочинним Кременецького благочиння УАПЦ.

13 грудня 2001р. призначений виконуючим обов`язки настоятеля Кафедрального собору Святого Апостола Андрія Первозваного УАПЦ  у місті Києві.

Усвідомлюючи необхідність єднання Української Православної Церкви у 2004 р. перейшов до кліру УПЦ  КП разом з парафіями УАПЦ Кременецького благочиння.

17 травня 2004р. призначенний штатним священиком церкви Успіння Присвятої Богородиці (Пирогоща) у місті Києві.

На даний час працює в управліні Зовнішньо-Церковних відносин УПЦ КП, являється настоятелем церкви Святого Апостола Андрія Первозваного у Лівії  м. Тріполі.